Třeboň 105

Od jara 2022 je v Třeboni na Masarykově náměstí otevřen nový multifunkční objekt s názvem
Třeboň 105
Objekt Třeboň 105 vznikl rozsáhlou rekonstrukcí, která umožní zpřístupnění dosud veřejnosti nedostupného památkově chráněného objektu a využití prostorů ke kulturním účelům a uměleckým činnostem.
Multifunkční prostor Třeboň 105 vznikl jako odpověď na havarijní stav historického domu č. p. 105 na Masarykově náměstí v Třeboni, který je uvedený na Indikativním seznamu Světového dědictví UNESCO v kategorii kulturní dědictví, a to v rámci Třeboňského rybníkářského dědictví navrhované krajinné památkové zóny Třeboňská rybniční krajina.
Projekt na záchranu objektu byl nejen na opravu domu ale součástí rekonstrukce bylo i vybudování umělecké galerie v půdním prostoru a současně i vytvoření prostor pro divadlo malých forem v přízemí dvorního traktu objektu spolu s odpovídajícím technickým zázemím. Vznikly tak prostory s příznačnými názvy podle čísla popisného celého objektu:

Galerie 105 a
Divadlo 105, které bude sloužit i jako
Biograf 105.

Projekt Vítejte v galerii, divadle a biografu domu č. 105 v Třeboni – zpřístupnění a zatraktivnění kulturního dědictví je spolufinancován Evropskou unií.
O akcích pořádaných v prostorech Třeboň 105 budeme informovat v našem Kalendáři kulturních akcí Třeboně a Třeboňska.

Related Articles

Odpovědi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *